Atvieglo, samazini un ārstē ar Detralex

Detralex ir zāles akūta hemoroīdu iekaisuma simptomu mazināšanai un atvieglošanai.

Pie akūta hemoroīdu iekaisuma 6 tabletes dienā pirmās 4 dienas, 4 tabletes dienā nākamās 3 dienas

Kas ir hemoroīdi?

Hemoroīdi ir vēnu mezglveida paplašinā­jumi anālās atveres apvidū un taisnajā zarnā, kuru uzdevums ir – palīdzēt saturēt fēces. Problēmas rodas tad, ja vēnu mezgli paplašinās, iekaist, kļūst sāpīgi un asiņo.

wave icon

Hemoroīdu iekaisuma gadījumā vēnu mezgli paplašinās, iekaist, rada diskomfortu, sāpes, niezi, asiņošanu anālās atveres rajonā.

Kā izskatās hemoroīdi?

Hemoroīdu iekaisuma pazīmes.

wave icon

Hemoroīdiem ir daudz simptomu un tie ir atšķirīgi. Tipiskā gadījumā Hemoroīdu iekaisums izraisa diskomfortu un niezi anālās atveres rajonā un to var sajust kā "piebāztu" sēžamvietu, izdalījumus, piesārtumu un pietūkumu anālās atveres rajonā, vai arī ievērot asiņainus izdalījumus, apmeklējot tualeti. Ja pirmo reizi novērojat šos vai citus aprakstītos simptomus (vai arī simptomi ilgst pāris dienas), konsultējieties ar ārstu, lai noteiku diagnozi un izslēgtu citu slimību iespējamību un nozīmētu piemērotu ārstēšanu.

Nepilnīga iztukšošanās

Asiņošana

Nieze

Sāpes vai diskomforts

Detralex ir zāles, kas ārstē akūta hemoroīdu iekaisuma simptomus

Ārstē simptomus laicīgi

wave icon

Hemoroīdu iekaisuma simptomi sākumā var būt pietiekami viegli un bieži pāriet paši no sevis, bet tas nenotiek vienmēr. Svarīgi saprast, ko darīt, lai mazinātu un novērstu hemoroīdu simptomus. Par ārstēšanu vienmēr konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu

wave icon

Hemoroīdus iedala pēc to novietojuma - iekšējos un ārējos hemoroīdos. Ārējie hemoroīdi atrodas anālās atveres ārpusē un tajos atrodas daudz atvērtu nervgalu, kas tos padara sevišķi sāpīgus un niezošus.

Iekšējie hemoroīdi veidojas anālās atveres iekšpusē un tie nav redzami. Tie var izzust bez ārstēšanas vai arī pietūkt un izkrist anālās atveres ārpusē. Atkarībā no iekšējo hemoroīdu izkrišanas pakāpes, tos var iedalīt sekojošās smaguma pakāpēs:

stadija 1

Asiņošana redzama proktoskopijā, hemoroīdu mezgls parādās spiešanās laikā, prolapsa nav

image

Uzzināt vairāk

stadija 1

Iespējama asiņošana, diskomforts, nieze, un izkrišana ārpus anālās atveres spiešanās laikā. Ir svarīgi uzsākt hemoroīdu ārstēšanu laicīgi.

image

Aizvērt

stadija 2

Asiņošana ir redzama proktoskopijā, hemoroīdu mezgls parādās spiešanās laikā līdz anālās atveres sākumam, tas izzūd, kad spiešanās beidzas.

image

Uzzināt vairāk

stadija 2

Bez ārstēšanas slimība kļūst smagāka, kas noved pie sāpēm tualetes lietošanas laikā un asiņošanas, kā arī rodas tendence hemoroīdu izkrišanai spiešanās laikā.

image

Aizvērt

stadija 3

Asiņošana ir redzama proktoskopijā, hemoroīdu mezgla izkrišana spiešanās laikā, tā novēršana jāveic ar roku palīdzību

image

Uzzināt vairāk

stadija 3

Kad hemoroīdi progresē līdz 3.stadijai, asiņošana kļūst biežāka, spiešanās laikā hemoroīdi izkrīt un tos jāiestumj atpakaļ. Ja kāds venozais asinsvads šeit ir trombozēts (asins receklis vēnā), sāpes var būt ļoti spēcīgas.

image

Aizvērt

stadija 4

Nepārtraukta un nelabojama hemoroīdu mezglu izkrišana ārpus anālās atveres, asiņošana, izdalījumi

image

Uzzināt vairāk

stadija 4

Šī stadija ir visnopietnākā. Papildus iepriekš minētajām pazīmēm un simptomiem hemoroīdi ir nepārtraukti un tos nav iespējams bez sāpēm iestumt atpakaļ. Būtiska nozīme ir ķirurģiskai ārstēšanai. Vienlaikus var būt nepieciešami venoaktīvi medikamenti.

image

Aizvērt

Hemoroidālās slimības galvenie simptomi, kas var rasties visās slimības stadijās, ir asiņošana, sāpes, nieze un diskomforts.Par ārstēšanu vienmēr konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu

KONTROLĒJAMIE RISKA FAKTORI

Fiziska mazkustība

Aizcietējumi

Smagumu celšana

Neregulāra vēdera izeja

NEKONTROLĒJAMIE RISKA FAKTORI:

Vecums

Grūtniecība

Iedzimtība

Kādi ir hemoroidālās slimības riska faktori?

wave icon

Hemoroidālā slimība skar visu vecumposmu cilvēkus dažādos viņu dzīves ceļa posmos. Hemoroidālās slimības galvenie riska faktori ir hroniski aizcietējumi, aptaukošanās, lielāks vecums vai grūtniecība. Tomēr ir vairāki faktori, ko varat mainīt, ja meklējat risinājumu hemoroīdiem.

Kā novērst hemoroīdu iekaisumu

wave icon

Ar dzīvesveida izmaiņām var novērst nevajadzīga spiediena rašanos taisnajā zarnā, kas izraisa hemoroīdus. Mēģiniet iekļaut dažus no tālāk minētajiem punktiem savā ikdienas dzīvē, lai novērstu hemoroīdu iekaisumu un tā atkārtošanos.

Ēdiet pārtiku, kas bagāta ar šķiedrvielām

Mēģiniet iekļaut savā uztura plānā augļus, dārzeņus, brūnos rīsus, pilngraudu makaronus un pilngraudu maizi. Tas palīdzēs saglabāt mīkstu vēdera izeju un novērsīs aizcietējumus (kas izraisa sasprindzinājumu un var novest pie hemoroīdiem).

Vingrojiet

Regulāra fiziskā aktivitāte palīdz atslābināt muskuļus un uzlabot asinsriti labākai procesu sadzīšanai.

Dzeriet daudz šķidrumu

Pietiekama šķidruma daudzuma uzņemšana (sevišķi - ūdens) palīdzēs saglabāt mīkstu un kontrolējamu vēdera izeju.

Apmeklējiet tualeti, tiklīdz rodas vajadzība

Ja ilgi gaidīsiet līdz iespējai atvieglot zarnas, tas radīs cietu vēdera izeju, ko izvadīt ir grūtāk.

Izmēģiniet šķiedrvielu uztura bagātinātājus

Šķiedrvielu uztura bagātinātāji var palīdzēt, ja ir grūti tās uzņemt ar uzturu.

Izvairieties no ilgstošas sēdēšanas

Ilgstoša sēdēšana, tai skaitā tualetē, palielina spiedienu anālās atveres vēnās, kas savukārt palielina hemoroīdu un to izkrišanas iespēju.

Nesasprindzinieties vēdera izejas laikā

Spiešanās vēdera izejas laikā nevajadzīgi paaugstina spiedienu asinsvados šajā jūtīgajā rajonā.

Papildu dzīvesveida izmaiņām, pastāv virkne ārstēšanas metožu, kas pieejamas hemoroīdu simptomu atvieglošanai, tai skaitā geli, krēmi un svecītes.

Biežāk uzdotie jautājumi

wave icon

Hroniskas vēnu mazspējas ārstēšana ir ļoti nozīmīga, lai saglabātu veselas kājas. Dodieties pie ārsta, lai noteiktu diagnozi vai , ja domājat, ka slimība progresē. Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par jums piemērotāko ārstēšanu.

Vai Detralex iegādei nepieciešama recepte?

Detralex ir pieejams bez receptes. Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

Kā Detralex darbojas?

Detralex ir venotonisks (palielina vēnu tonusu) un asinsvadus aizsargājošs (palielina mazo asinsvadu pretestību) līdzeklis. To iesaka venozās asinsrites traucējumu (pietūkušas kājas, sāpes, krampji naktī, smaguma sajūta kājās, trofikas traucējumi) gadījumā un hemoroīdu izraisītu simptomu ārstēšanai.

Kas ir Detralex?

Detralex ir mikronizēta attīrīta flavonoīdu frakcija, kas sastāv no 90% diosmīna (diosminum) un 10% flavonoīdu hesperidīna (hesperidinum) veidā. Viena tablete satur 500 mg aktīvās vielas.

Ko nozīmē mikronizēts?

Komponentus attīra un mikronizācijas procesā sasmalcina, un šajā procesā daļiņas lielā ātrumā saduras viena ar otru, pārvēršoties sīkākās daļiņās, mazākās par 2 mikrometriem. Rezultātā uzlabojas uzsūkšanās.

Kā pareizi lietot Detralex pie Vēnu mazspējas?

2 tabletes dienā. Zāles iesaka lietot katru dienu, lietojot abas tabletes vienā reizē vai devu sadalot 2 daļās – lietošanai pusdienu un vakariņu laikā.

Kā pareizi lietot Detralex hemoroīdu ārstēšanai?

Pirmās 4 dienas pa 6 tabletēm dienā, tad nākamās 3 dienas pa 4 tabletēm dienā. Ja slimības pazīmes ātri neizzūd, Jums jāvaicā padoms ārstam.

Vai Detralex var lietot kopā ar citiem medikamentiem?

Ar Detralex nav veikti mijiedarbības pētījumi. Pēc zāļu pēcreģistrācijas pieredzes līdz šim nav ziņots par klīniski nozīmīgu zāļu mijiedarbību. Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes

Kādas ir Detralex blakusparādības?

Tāpat kā citas zāles, Detralex var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Aprakstītas šādas blakusparādības, kuru dēļ ārstēšana nekad nav bijusi jāpārtrauc. • Bieži sastopamas blakusparādības (rodas mazāk nekā 1 no 10 zāļu lietotājiem, bet vairāk nekā 1 no 100 zāļu lietotājiem): caureja, gremošanas traucējumi, slikta dūša un vemšana. • Retāk sastopamas blakusparādības (rodas mazāk nekā 1 no 100 zāļu lietotājiem, bet vairāk nekā 1 no 1000 zāļu lietotājiem): kolīts. • Reti sastopamas blakusparādības (rodas mazāk nekā 1 no 1000 zāļu lietotājiem, bet vairāk nekā 1 no 10 000 zāļu lietotāju): reibonis, galvassāpes, nespēks, izsitumi, nieze, nātrene. • Blakusparādību biežums nav zināms: sāpes vēderā, izolēta sejas, lūpu, acu plakstiņu tūska (pietūkums). Izņēmuma gadījumos Kvinkes tūska (strauja sejas, lūpu, mutes, mēles vai rīkles tūska, kā rezultātā var rasties elpas trūkums).

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā, lietojot Detralex, nepieciešama šādos gadījumos:

hemoroīdi: ja slimības pazīmes ātri neizzūd, Jums jāvaicā padoms ārstam; venozās asinsrites traucējumi: visiedarbīgākais šīs ārstēšanas veids ir tās kombinēšana ar veselīgu dzīvesveidu. Izvairieties no uzturēšanās saulē, karstuma, ilgstošas stāvēšanas un liekā svara. Staigāšana un īpašu elastīgo zeķu valkāšana veicina asinsriti. Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

  1. Lohsiriwat V et al. Hemorrhoids: From basic pathophysiology to clinical Management World. Journal of Gastroenterology 2012. May 7;18 (17)

2024