Biežākie jautājumi / atbildes - Detralex

Biežākie jautājumi/atbildes

Detralex aktīvā viela ir attīrīta mikronizēta flavonoīdu frakcija, kas sastāv no 90% diosmīna un 10% flavonoīdu hesperidīna. Viena tablete satur 500 mg aktīvās vielas.

Detralex 500 mg ražo no Dienvidāfrikā augošu īpašas šķirnes apelsīnu miziņām. Tāpēc tā sastāvā ir augu valsts izcelsmes aktīvās vielas (tās dēvē par flavanoīdiem) diosmīns un hesperidīns, kas iedarbojas uz vēnām. Lai medikaments būtu efektīvāks, tā aktīvās vielas tiek īpaši sasmalcinātas jeb mikronizētas1.

Detralex 500 mg darbojas kompleksi, vienlaikus uzlabojot vairākus mehānismus, kas iesaistīti hroniskas vēnu mazspējas attīstībā. Detralex 500 mg palielina vēnu tonusu, uzlabo audu šķidruma – limfas - plūsmu un pasargā mikrocirkulāciju.

Detralex 500 mg aktīvā viela labi uzsūcas gremošanas traktā, jo ir sasmalcināta īpaši smalkās daļiņas jeb mikronizēta. Detralex 500 mg nozīmīgi uzlabo vēnu tonusu jau stundas laikā pēc pirmo 2 tablešu lietošanas2.

Detralex 500 mg darbība ir ilgstoša – 24 stundas, lietojot 2 tabletes dienā. Tāpēc Detralex 500 mg nodrošina ārstniecisku efektu visu diennakti2.

Vēnu mazspējas gadījumā Detralex 500 mg ir jālieto 2 tabletes dienā: tās var lietot abas reizē vai katru atsevišķi ēdienreižu laikā.

Hemoroīdu iekaisuma gadījumā Detralex 500 mg jālieto: akūtas hemoroīdu slimības laikā 6 tabletes pirmās četras dienas (2 tabletes no rīta, 2 tabletes dienas laikā un 2 tabletes vakarā ēdienreižu laikā), tad 4 tabletes dienā nākamās 3 dienas (2 tabletes no rīta un 2 tabletes vakarā ēdienreižu laikā).

Nav veikti mijiedarbības pētījumi. Tomēr, ņemot vērā līdzekļa plašo pēcreģistrācijas, lietošanas pieredzi, līdz šim nav ziņots par zāļu mijiedarbību.

Jā, Detralex drīkst lietot arī gados veci pacienti. Dažādos klīniskos pētījumos pierādīts, ka Detralex efektivitāte un drošums gados veciem cilvēkiem ir tikpat augsti kā jauniem3.

1. Produkta monogrāfija, balstoties uz Servier Industrie datiem.
2. BARBE R; AMIEL M. Pharmacodynamic properties and therapeutic efficacy of DAFLON 500 mg. PHLEBOLOGY 1992; 7 (Suppl 2):41-44
3. MEYER O. Safety of use of DAFLON 500 mg confirmed by acquired experience and new research. PHLEBOLOGY 1992; 7 (Suppl 2):64-68.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Pirms zāļu lietošanas rūpīgi izlasiet lietošanas instrukciju! Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu!

Reklāmas devējs: SIA «Servier Latvia» | Kontakti | Ziņot par blakusparādību | Atruna | Lapas karte |Izstrādātājs: © 2017 SIA «Hromets poligrāfija»